تابعیت کشورهای کانادا، استرالیا و اتحادیه اروپا

تابعیت کانادا

بعد از دریافت کارت اقامت دایم و بهره ­مندی از خدمات مربوطه دولت کانادا، می­توانید به شهروندشدن فکر کنید. زمانی که شهروندکانادا محسوب می­شوید شرایط کاملاً یکسانی با یک کانادایی خواهید داشت و در قبال آن برخی مسئولیت­ها خواهید داشت که مهم­ترین آن­ها مشارکت در فعالیت­های اجتماعی و اقتصادی است.از جمله شرایط عمومی برای شهروندشدن همان قطعی و پیوسته بودن وضعیت کارت اقامت، عدم سو پیشینه، سطح کافی زبان انگلیسی و آگاهی از قوانین و مقررات کشور است.

تابعیت استرالیا

معمولاً بعد از دریافت کارت اقامت، باید برای دریافت حقوق شهروندی یا همان دریافت پاسپورت اقدام کرد. اخذ تابعیت استرالیا از چندین روش امکان پذیر است: در استرالیا متولد شوید، والدین شما اهل استرالیا باشند، با تبعه استرالیا ازدواج کنید. به علاوه، شما باید در مورد قوانین کشور استرالیا آگاه باشید و سطح زبان انگلیسی مطلوب داشته باشید. همواره باید درنظر داشته باشید که بعد از گرفتن اجازه اقامت موقت هم می­توانید برای اخذ شهروندی استرالیا اقدام کنید.

تابعیت اروپا

شرایط و زمان اخذ شهروندی(پاسپورت) برای هریک از کشورهای اروپایی کمی متفاوت است. بنابراین، برمبنای کشوری که کارت اقامتش را دارید و با بررسی شرایط کاری یا تحصیلی، می­توانید برای شهروندشدن اقدام کنید.
فهرست